Yohimbinum D4
Aż 80% osób choć raz słyszało słowo johimbina. Mowa o cudotwórczych kroplach działających pobudzająco, zwalczających impotencję a co więcej, spalających tkankę tłuszczową. Na forach internetowych możemy znaleźć masę komentarzy 70% z nich to masa korzyści i pozytywy, natomiast przewijają się także komentarze z skutkami ubocznymi. Jak naprawdę działa johimbina? Czy zachwalana johimbina przyniesie nam oczekiwany efekt? Czy na pewno jest bezpieczna?
Johimbina ( Yohimbinum )
Ok, zacznijmy więc od początku. Czym tak naprawdę jest johimbina? Jest to alkaloid pozyskiwany głównie z kory drzewa corynanthe yohimbine. Roślina żyjąca w Afryce ( głównie w Kamerunie ). Usłyszano o niej pierwszy raz w latach 50. XX wieku. Zaczęto wykorzystywać ją podczas biesiad weselnych i rytualnych orgii. Johimbina zyskała do tego stopnia popularność, iż na rynku pojawiły się zanieczyszczone krople bądź nie zawierające johimbiny potocznie zwane podróbki. Aktualnie występuje jako chlorowodorek johimbiny. Jest sprawdzonym lekiem na zwalczenie impotencji, stąd też określana jest drzewem potencji lub miłości.
Działanie i właściwości Yohimbinum
- Johimbina zawiera motyw tryptaminy, natomiast ta jest antagonistą receptorów alfa-2 adrenergicznych. Co powoduje że, johimbina pobudza wzrost wydzielania adrenaliny i noradrenaliny do układu krwionośnego. Jest to dość ważne podczas spalania tłuszczu.
- Preparat stymuluje ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym, co skutkuje wzwodem. Działa pobudzająco na centralny układ nerwowy i rozszerza naczynia krwionośne. Co pozytywnie wpływa na napływ krwi do ciał jamistych, tym samym uzyskując erekcję. Z przeprowadzonych badań wynika iż, 80% osób cierpiących na problem z erekcją, po zażyciu johimbiny zgłosiło poprawę i łatwość uzyskania erekcji w momencie bodźca seksualnego.
- Co więcej, niektóre osoby chwalą sobie wzrost libido, uzyskanie lepszego nastroju, poprawę jakości wytrysku, mocniejsze odczuwanie orgazmu a także silniejszą wrażliwość na dotyk. Johimbine mogą zażywać kobiety, które słabiej odczuwają stosunek penetracyjny.
Dawkowanie Johimbiny
Aktualnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaką bezpieczną dawkę należy zażyć a jaka spowoduje skutki uboczne. W trackie badań stosowano johimbine od 20 do 100 mg, również przyjmowano dawkę 50 mg. Krople johimbiny ( 20 kropli ) można zażyć pod język, bądź dodać do napoju w tym alkoholu ( nie wolno dodawać do ciepłych napojów).
Skutki uboczne:
- ból głowy
- zawroty
- nudności i wymioty
- kołatanie serca
- podwyższone ciśnienie
- zaczerwienienie skóry
- nadmierne pocenie się
- niepokój
- poliuria
- zwiększone pobudzenie
- nerwowość
Wymienione powyżej skutki uboczne, pojawiły się podczas spożywania produktów zawierających tyraminę. (ser żółty, ryby, czekolady, czerwone mięso, wina). Podczas przyjmowania kropli johimbiny należy zaprzestać spożywać wymienione produkty spożywcze.
Kropli nie powinny stosować osoby cierpiące na:
- osoby z chorobami serca
- osoby z nadciśnieniem
- osoby z zaburzeniami tarczycy
- osoby z wrzodami żołądka i dwunastnicą
- osoby z zespołem lękowym